Nejlepší výbava pro myslivce a jejich nové zážitky v přírodě

Myslivost mají v oblibě statisíce našich krajanů. Tento opravdu mužný koníček temperuje postavu, umožňuje vám cítit blízkost přírody a dostat potřebnou dávku adrenalinu. Vždy je to však spojeno s nepohodou, protože je třeba hodně chodit, či dokonce běhat, snášet štípnutí komárem a jiné rány osudu.

Správné doplňky vám ale mohou pomoci. Výstroj myslivce je proto třeba vybírat obzvláště pečlivě.

Důležitý je výběr oblečení
Na toto téma se už léta vedou bouřlivé diskuse. Někteří věří, že nejlepším oblečením pro lov je lesní kamufláž. Mají pravdu – pohodlné, odolné, levné oblečení dokonale skryje siluetu lovce, což vám umožní přiblížit se ke kořisti na vzdálenost výstřelu.

Jiní věří, že důležitou výhodou je schopnost zvýraznit osobu. Jsou si jisti, že k lovu musíte nosit světlé oblečení, které je jasně viditelné i za soumraku.

Mají také pravdu, protože vždy existuje možnost zranění jiným myslivcem, který střílel v rozporu se všemi pravidly. V každém případě by mělo být součástí takového výletu do přírody kvalitní myslivecké oblečení.

Potřebujete pevnou obuv
V mysliveckém outfitu jsou kvalitní boty snad na prvním místě. Závisí přece na nich pohodlí pohybu a dokonce i bezpečnost. A platí to i tehdy, cestujete-li za přírodou autem, které má v pořádku důležité servořízení.

Rozhodnete-li se na botách šetřit, může vám tenkou vycházkovou obuv propíchnout ostrou větev a velmi rychle zranit celé chodidlo.

Vybírejte něco pevnějšího a určeného do náročného terénu, kterému se zároveň dokáže chodidlo v pevné obuvi dobře přizpůsobit.

Nezapomeňte na optiku
Většina myslivců si neumí svůj lov představit ani bez použití speciálních optických přístrojů. Patří sem dalekohled, přístroje pro noční vidění, dálkoměry a dokonce i střelecké brýle a profesionální termovize, díky které budete vidět i na kořist i ve tmě nebo šeru.

Hunter on the morning hunt. Hunter shoots at the wild animal

Při nákupu optických přístrojů je třeba pečlivě prostudovat jejich vlastnosti, přečíst si recenze na optické přístroje a vyslechnout názory přátel a zkušených myslivců.

Při výběru optiky se můžete řídit také osobními pozorováními, například testováním optických zařízení, která mají známí myslivci k dispozici.

Dáte-li si na potřebných detailech záležet, úspěch se dostaví sám.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram