Ideální oblečení pro dlouhé cesty letadlem. Máte ho?

Cesta za novým dobrodružstvím začíná už nad oblaky, když se usadíme, odpočineme si, spřádáme první plány a těšíme se, že konečně dobijeme baterky. Po sbalení kufru na nadcházející cestu ale zůstává nezodpovězena jedna otázka: „Jaký outfit je pro cestování vhodný?“ Jeho hledání může být pořádně náročné, protože nás musí reprezentovat a být zároveň pohodlný.

Komplikovat vám to celé může i neustálá změna klimatu, což ovšem ani zdaleka není důvod nechat se obírat o radost z blížící se dovolené. Uvidíte, že s pomocí našich módních tipů a triků naleznete pro pohodlné cestování (nejen letadlem) vše, co potřebujete.

Tepláky a mikiny pro lety krátké vzdálenosti
Podle klasifikace v nařízení EU v letecké dopravě se za „let na krátkou vzdálenost“ považuje cesta, která trvá přibližně 2 hodiny a přesahuje 1 500 km. Let, který spadá do kategorie „střední vzdálenost“ má trvání cca 3,5 hodiny a vzdáleností 1 500 až 3 500 km.

Mezi nejoblíbenější cestovatelské destinace s krátkým nebo středním trváním letu patří Turecko a Portugalsko, dlouhodobě oblíbené jsou samozřejmě Mallorca, Menorca a Ibiza a španělská pevnina i Řecko.

I když se do těchto dovolenkových oblastí rychle dostanete přímým letem, často zde na vás může zapůsobit několik klimatických změn. Ideálním outfitem na takové výkyvy teplot je proto a zůstává osvědčený „cibulový look“, ve kterém se kombinuje několik vrstev oblečení: tričko jako základ, dlouhý rukáv, kardigan nebo hezká pánská mikina.

Množství doplňků jako náhrdelníky, náramky, prsteny a podobně by mělo zůstat doma nebo v kufru, protože vám ztěžují přechod přes bezpečnostní kontrolu. A nakolik je pohyb při cestě letadlem dost omezený, měli byste se vyhýbat i velmi úzkým outfitům, jako jsou šortky a topy. Ideální řešení jsou stylové pánské tepláky, které dnes můžete klidně nosit také na procházku po městě.

Tipy na outfity dálkových letů
Zájezdy do severní Afriky jako Egypt, Tunisko a Maroko jsou letos u cestovatelů velmi oblíbené. Při délce letu více než 3,5 hodiny a vzdálenosti více než 3500 km je výběr oblečení o něco náročnější.

Jelikož cesty na dlouhé vzdálenosti jsou často spojeny s jednou nebo více zastávkami, najít dokonalý outfit potrápí.

Základem úspěchu je výběr pohodlného a zároveň moderního oblečení ze správných materiálů: kalhoty jsou oděvem, které má na vaši pohodu při dlouhém létě asi největší vliv. Aby se dlouhé sezení nestalo mučením již po hodině, měli byste používat kalhoty s volným pasem a strečovými vlastnostmi látky.

Young man is standing near window at the airport and watching plane before departure. He is standing and carrying luggage. Focus on his back

I zde určitě oceníte zmíněné tepláky, které vás díky kvalitní látce mohou ochránit u klimatu v letadle před nachlazením a nepříjemnými bolestmi pánevního dna.

Do kufru si přibalte tričko s krátkým rukávem, krátké kalhoty a pohodlné boty, abyste si v hotelu mohli na procházky městem nebo pláží vzít na sebe něco pohodlnějšího a snadnějšího.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram