Jaká je Indická kuchyně a co ochutnat při návštěvě této země?

Indické jídlo je po celém světě proslulé tím, že patří mezi ty, které mají nejbohatší a nejrozmanitější kuchyni. Nejznámější z indické kuchyně je sice kari omáčka, ale tato kuchyně toho nabízí ještě mnohem víc. Cestovatelé, kteří navštěvují Indii, téměř nikdy neodolají ochutnávce místní kuchyně.

Hlavním rozdílem v rámci indické kuchyně je odlišnost mezi kuchyní severní a jižní Indie. Jídlo ze severní Indie je to, které lidé mohou nalézt v restauracích po celém světě a právě toto indické jídlo je tím, které turisté na cestách po Indii milují nejvíce.

Kuchyně severní Indie je charakteristická kousky masa a zeleniny, které jsou namáčeny v rajčatové, cibulkové nebo jogurtové omáčce, a které jsou většinou podávány s tlustými kusy čerstvého chleba. Na druhé straně je tato kuchyně převážně známá také jako vegetariánská kuchyně se zvláštním užíváním pikantního chilli, kokosových ořechů a velkého množství rýže. Turisté navštěvující Indii rádi přijímají výzvu v podobě ochutnávání místní kuchyně.

Cestující, kteří jsou vegetariáni, by si indické jídlo měli bezpochyby vychutnat. Důvod je prostý – většina jídel jednoduše neobsahuje maso. Navíc mnoho Hinduistů a lidí z jižních částí země nejí ani maso ani ryby. Skutečnost je taková, že většina restaurací dokonce uvádí, zda jejich jídlo není vegetariánské.

Kachoři

Na druhé straně milovníci masa trávící svoji dovolenou v Indii by si na masité pokrmy měli dávat pozor. Důvodem je, že jídla obsahující maso nejsou k dispozici v každé oblasti. Obvykle je lze nalézt pouze ve větších městech a v drahých restauracích či hotelích.

Zvažujete-li, kde se během vaší dovolené v Indii budete stravovat, prozradíme vám, že v zemi existují tři hlavní typy stravovacích zařízení. Prvním z nich jsou levné restaurace a kavárny, které se nazývají Dhabas a Bhojanalayas. Na těchto místech si můžete vychutnat skvělá jídla. zeleninu nakládanou v kari s chlebem a rýží.

V Indii najdete také obchody zvané Udipi, ve kterých naleznete chutné tradiční indické občerstvení jako například. jedla, vada a mnoho dalších jídel, ve kterých je rýže hlavní složkou. Cestovatelé, kteří navštěvují Indii, tyto obchody vřele doporučují.

Indické jídlo, Idli

Jedli

Happy fun loving Asian / Indian couple painted in colors or gulal and celebrating holi festival outdoor. Concept of Indian festival Holi with Indian Couples.

Pro skutečné labužníky je k dispozici množství zeleninových a vegetariánských restaurací, které slouží převážně střední a vysoké indické třídě. Většina z nejlepších restaurací se podobně jako v jiných zemích nachází v hotelích. Jídla v těchto restauracích sice mohou být drahá, ale svým zákazníkům poskytují prvotřídní autentickou indickou kuchyni.

Posledním typem restaurací, které se turistům doporučují, jsou tradiční turistické restaurace, které lze nalézt po celé v zemi v oblastech, kde pobývají lidé ze západu. Tyto restaurace nabízejí řadu tradičních západních jídel včetně proslulých hranolků, palačinek, omelet a množství dalších jídel. A to je jen doplňkem k typickému kari.

Kromě toho lze v zemi nalézt i mezinárodní řetězce s rychlým občerstvením, které nabízejí burgery bez masa. Ve větších městech však lze nalézt i tradiční jídla fast foodu. pizza, smažené kuře, hamburgery či hranolky.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram