Toto je jedna z nejpodivnějších pláží světa, tato zvířátka byste zde asi nečekali.

Co dělat na Bahamách? Někdo nechce dělat nic, někdo má rád víc aktivity a může prozkoumat pozoruhodný podmořský život. To nejzajímavější co můžete na Bahamské pláži zažít, je šnorchlování s prasátky.

Přesně tak, kolonie asi 20 černých a růžových selat žije volně v přírodě v souostroví Big Major Cay, nejedná se přitom o žádná agresivní prasata. Selata jsou zvyklá na přítomnost lidí a rádi jim dělají společnost.

bahamy, selata

Nejlepší na všem je to, že selata rádi dělají společnost i během koupání v moři, návštěvníci pláže jsou zpočátku zaskočeni, ale po krátké chvíli si selata získají téměř každého. Turisté se často ptají, odkud se selata vzala a kdo o ně pečuje. Na ostrovech je to diskutované téma, někteří věří, že selata jsou reinkarnovaní námořníci, kteří na ostrovech uvízli a od té doby si žijí své životy volně, bez zásahu člověka.

The swimming pigs in caribbean sea of Exuma Island (Big Major Cay – Bahamas) – Fisheye lens

Koupání s prasátky, Bahamy

Na tuto pláž se dostanete lodí, z hlavního ostrova Great Exuma nebo Staniel Cay. Pokud by vás selata až tak nezaujala, ostrov nabízí nedotčené bílé pláže a čisté azurové moře. Pokud se rozhodnete využít místu cestovní agenturu, ta vám nabídne setkání s prasátky a bude je moci i nakrmit. Pokud by vám to nestačilo, a chtěli byste přežít nezapomenutelné chvíle, můžete si s prasátky zaplavat ve vodách karibského moře. Pro někoho je to výraznější zážitek, než plavání s delfíny 🙂

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram