Vyžádejte si vyšší plat. Toto je návod, jak to udělat

Debata s manažerem na téma vyššího platu nepatří k nejsnazším konverzačním žánrům. Vyžaduje argumentační schopnosti, ale také ochotu vystoupit z komfortní zóny.

Kdo se neozve, ten většinou nic nezíská. Chcete-li zvýšit šanci, že budete ze šéfčiny nebo šéfovy kanceláře odcházet s úsměvem, inspirujte se následujícím manuálem.

Nepodlehněte atmosféře nezvyšování platů

V některých společnostech kolují mezi zaměstnanci zvěsti o tom, že Vierka z účtárny pobírá už devět let 600 eur v hrubém a vedoucí Helenka pracuje v podstatě zadarmo, jen aby zůstalo více pro její podřízené.

Cropped view photo of charming nice lady chief boss count trade calculate profit table desk think thoughtful ponder touch chin hand fingers wear style stylish trendy red pullover interior.

Samozřejmě občas je atmosféra nezvyšování platů oprávněná, například tehdy, když se firma potřebuje dostat z dluhů. Často se však šíří i tehdy, když se společnosti daří.

Nenechte se proto ovlivnit špatnou náladou, zvláště pokud je taková od nepaměti. Když si myslíte, že si zasloužíte víc, směle o to požádejte.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram