Podpora správné funkce kardiovaskulárního systému s vitaminem K2

Vitamin K2 spadá do skupiny vitaminů K a není to úplně tak dávno, co byl objeven. Do té doby jsme slýchali pouze o vitaminu K1, který má odlišné prospěšné funkce pro fingování organizmu. Vitaminy skupiny K jsou rozpustné v tucích. Znamená to, že je tělo dokáže skladovat a jejich přebytky nejsou vypuzovány vitaminy, které jsou rozpustné ve vodě, jako je tomu například u vitaminů C nebo skupiny vitaminů B.

Jaká forma vitaminu K2 je nejvyhledávanější?

Existují K2 vitaminy v různých formách. Pokud se rozhodujete pro tu, kterou budete vašemu tělu skrze doplňky stravy dodávat, přemýšlejte o MK7. Vitamin K2 MK7 je biologicky dobře dostupný, to znamená, že je pro tělo velmi dostupný a snadno využitelný. Jeho nepopiratelnou výhodou je také delší poločas rozpadu, což hraje roli pro dobrou zpracovatelnost. Vitamin K2 MK7 WoldoHealth jej navíc nabízí v olejové verzi v kombinaci s MCT kokosovým olejem pro lepší vstřebatelnost.

Výhody užívání vitaminu K2

Vitamin K2 se významně podílí na aktivaci osteokalcinu, nekolagenní bílkoviny, produkované kostními buňkami. Tato látka se podílí na mineralizaci kostí tím, že napomáhá ke správné distribuci vápníku v těle přesně tam, kde je potřebný. Tedy především v kostech a v zubech. Vitamin K2 zároveň napomáhá předcházet kornatění cév (usazování vápníku v cévách), také zabraňuje hromadění vápníku v mozku nebo ledvinách. Pravidelné užívání vitaminu K2 omezuje vznik osteoporózy a paradentózy. Pomáhá udržovat normální stav kostí a zubů a ve velké míře se podílí na normální srážlivosti krve.

Při dlouhodobém užívání vitaminu K2 je vhodné doplňovat také vitamin D3, který zvyšuje účinnost K2.

Vitamin K2 MK7 WoldoHealth neobsahuje žádná aditiva jako jsou lepek, laktóza, barviva či stabilizátory. Je vhodný pro vegetariány, původ použitých látek disponuje ověřenou certifikací.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram