Malachit

Malachit je krásný kámen, který se vyskytuje nejčastěji v krápníkových útvarech nebo jako povlak na jiných nerostech. Je to kámen, který vzniká oxidací mědi. Má tvrdost 3,5 – 4 a zelenou až tmavě zelenou barvu se zajímavou strukturou, která z něj činí cenný kámen pro dekoraci i na výrobu šperků.

Bývá nacházen v Příbrami a v Podkrkonoší. Ve světě jsou naleziště také v Rusku, Demokratické republice Kongo, Naimibii, Mexiku, Walesu a v USA v Arizoně. Užívá se ve šperkařství, ale také na výrobu lamp nebo dekorativních předmětů. Obzvláště ve spojení s tyrkysem je velmi krásný.

V minulosti byl malachit hojně užíván jako nádoby nebo desky stolů či jiné předměty. Tento úchvatný kámen zdobil nejednu bohatou domácnost. Byl využíván i jako zelený pigment. Název minerálu znamená malache, což znamená zelenou barvu.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo o drahých kovech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jaká tajemství skrývá platina nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram