Nejprve jsem se velmi styděla, že pořád píšu o lásce

Tvář Ely Tolstové se objevila na bilboardu na newyorském Times Square. Zakladatelka skupiny Tolstoys se stala jednou z ambasadorek globálního playlistu EQUAL streamovací služby Spotify, který slaví ženskou hudební tvorbu.

Tolstova má čtyřiadvacet let. S prvním albem Botanika zažila její kapela raketový vzestup, druhé Mirror Me tvořila během lockdownů a věnovala ho hledání vlastní identity.

Během jeho psaní prý Tolstova objevila své sebevědomí a ženskost. Vzorovou ukázkou je sebevědomý videoklip k písni Gentle. Choreografii trénovala Tolstova čtyři měsíce. Ještě den před zveřejněním klipu si však nebyla jistá, jestli ho chce ukázat.

Podle toho, co o vás člověk dočte, jste tak zázračné dítě. Díky rodičům jste vyrůstali v uměleckém prostředí. Během střední školy jste pomáhali organizovat Dobrý trh, pracovali jste také na Bratislava Design Week. Byla pro vás umělecká cesta vždy jasná?

Nevím, jestli byla naprosto jasná. Odmalička jsem věděla, že chci být zpěvačkou, táta je operní zpěvák. Ale vždy, když jsem o svém snu někomu řekla, setkala jsem se spíše s pousmátím. Hodně lidí to vnímalo jako dívčí dětský sen, jako bych řekla, že chci být princeznou.

Vypnout reklamu

Naši mě dali na klavír, ale to mě moc nebavilo, protože si tam hrála jen klasika. Začala jsem chodit na zpěv a dostala jsem se k profesorce Marii Eliášové. To bylo skvělé. Je to operní, operetní a muzikálová zpěvačka, ale učila mě zejména populární písničky. V té době mě však zajímalo mnoho věcí, chodila jsem na výtvarnou, bavila mě fotka i film, pro hudbu jsem se rozhodla až trošku později.

Během mentoringového programu LEAF Talentguide jsem se dostala k mentorce Ester Wiesnerové, která tehdy studovala na Berkeley College of Music. A vrátila jsem se i ke klavíru, kde mě vedl Tibor Feledi. Ten mi ukázal také základy kompozice. V té době jsem už moc chtěla začít psát, dostat ze sebe emoce, ale moc jsem se bála.

Literature and Writing Hobby, Occupation. Tiny Female Author Character with Huge Feather Pen Writing on Blank Paper Sheet, Woman Create Books, Poetry or Narration Concept. Cartoon Vector Illustration

Čeho?

Pochybovala jsem o sobě. Říkala jsem si, jak může taková malá holka něco napsat, vždyť neovládám teorii, nevím ani na tom klavíru pořádně hrát. V té době jsem si vůbec nevěřila.

Zakrátko jsem však nabrala odvahu a napsala první píseň Right Choice, kterou jsem i nahrála ve studiu a odprezentovala v závěru toho mentoringu. Moc se jim to líbilo a zavolali nás na první koncert.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram