Kolem Země proletí jeden z největších asteroidů za poslední období

Poletí rychlostí 37 400 kilometrů za hodinu.
Ve čtvrtek proletí poblíž Země jeden z největších asteroidů za poslední období. Jeho přelet však má být v bezpečné vzdálenosti.

TASR o tom informuje na základě oznámení amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír.

Asteroid s označením 2008 AG33 letí rychlostí 37 400 kilometrů za hodinu a jeho délku odhadují na 350 až 780 metrů, uvádí na své webové stránce Středisko NASA pro studium blízkozemských objektů (CNEOS) se sídlem v americkém státě Kalifornie.

Experti NASA odhadují, že toto těleso kolem Země přeletí bez rizika. V nejbližším bodě má být asteroid od naší planety vzdálen 3,2 milionu kilometrů.

High resolution poster size 3D rendered galaxy space scene with planets. Used Cinema4D and Adobe Photoshop for generating planet and star field. Used for free or commercial usage texture from Solar System Scope site. Link is : https://www.solarsystemscope.com/textures/download/2k_haumea_fictional.jpg

NASA za objekt blízký Zemi označí jakýkoli předmět, který se k naší planetě přiblíží na méně než 193 milionu kilometrů.

Těleso, které se dostane do vzdálenosti menší než 7,5 milionu kilometrů, je považováno za potenciálně nebezpečné, píše na své webové stránce časopis Live Science.

Asteroid 2008 AG33 poprvé zpozorovali vědci v americkém státě Arizona v lednu 2008. Kolem Země proletí přibližně jednou za sedm let, naposledy to bylo v březnu 2015, píše CNEOS.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram