Hořák pro plazmu: Poznejte výhody řezání plazmou

Plazmové řezání je vhodné pro všechny kovové materiály. Využití tak najde v mnoha různých oblastech. Hořák pro plazmu přitom nabízí relativně jednoduchou obsluhu, poradí si s ním i začátečníci.

Řezání plazmou

Pro řezání plazmou budete potřebovat kvalitní plazmovou řezačku. Zjednodušeně lze říci, že je tvořena zdrojem energie a plazmovým hořákem. Velmi důležitý je také kompresor, který může být součástí řezačky. Případně je nutné pořídit zvlášť kompresor, který dodá stlačený vzduch pro řezání plazmou. Hořák pro plazmu nabízí snadnou obsluhu. Disponuje tlačítkem pro spuštění napájení a tryskou. Nabízí tak přesný, tenký plazmový paprsek, se kterým vám práce půjde dobře od ruky.

zdroj: https://pixabay.com/

Plazmový hořák

Hořák na plazmové řezání je často již součástí plazmové řezačky. V takovém případě si nemusíte dělat hlavu s výběrem. Ovšem někdy je třeba vyměnit starý hořák za nový, či případně vybrat lepší. Při výběru se zaměřte na kvalitu a životnost hořáku. Nicméně důležitá je také délka kabelu. Ta se pohybuje od 1,5 do 8 metrů. Zatímco pro práci na stole s menšími obrobky vám postačí kratší kabel, pokud budete zpracovávat velké plechy, zvolte dlouhý kabel. Nebudete tak při práci limitováni a pohyb s hořákem bude jednodušší.

Výhody plazmy

Mezi hlavní výhody plazmy patří vysoká řezná rychlost. Ta je umožněna díky velmi vysoké teplotě plazmy a rychlosti, kterou vychází z hořáku. Navíc nedochází k velkému přenosu tepla do materiálu. Tím se snižuje počet deformací a je umožněna snadná manipulace s obrobkem v rukavicích. Díky tomu, že plazmové řezání vyžaduje pouze vzduch, nesetkáte se s nebezpečím výbuchu kvůli hořlavým plynům. Plazmová řezačka nabízí snadné použití.

Plazmové řezání najde využití mezi začátečníky i profesionály. Jde o spolehlivou metodu, která nabízí řadu výhod.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram