Na co se ptát u pracovního pohovoru poradí MyJobsi.cz, nový portál od 123jobs Media

Možná matně tušíte, na co se budou u pracovního pohovoru ptát vás a své odpovědi máte vcelku připravené. Nicméně v některé ze závěrečných částí celé schůzky obvykle přijde dotaz, zda se na něco chcete zeptat také vy, zda vás něco zajímá. A abyste zmateně nelovili v paměti nebo jen nezírali na tazatele, je dobré se i na tuto část pohovoru připravit. Přečtěte si naše návrhy, co případně chtít vědět.

Pracovní portál MyJobsi.cz patří do úspěšné rodiny job portálů společnosti 123jobs Media s.r.o., největšího tuzemského provozovatele náborových aplikací a on-line inzerce práce. Vyzkoušejte novinku – hodnotící portál Aplikant.cz, kde najdete recenze a zkušenosti ostatních uživatelů se zaměstnavateli.

Každodenní realita

Vždy je dobré se nejprve ptát na věci, které ukazují váš zájem o práci a o zaměstnavatele obecně. Můžete se tedy zeptat na cíle společnosti či organizace, kam směřuje a jaké jsou základní hodnoty. Dále je dobrý nápad chtít vědět, jak do toho zapadá tato konkrétní pracovní pozice a jak bude vypadat váš pracovní den. S kým budete nejvíce komunikovat a spolupracovat, jaké úkoly budete plnit, jaké nástroje budete k práci používat a podobně. Získáte tak lepší představu a zároveň ukážete, že vám záleží na celkové kultuře pracoviště.

Specifické požadavky a tipy

Dále se můžete ptát, co se od vás očekává. Jaké vlastnosti, schopnosti, dovednosti – samozřejmě, pokud jste tyto informace již nezískali. Také může dobře zapůsobit dotaz na to, jak se co nejrychleji zapracovat a co byste se měli snažit primárně v rámci svého zařazení přinést. No a nakonec není také na škodu zeptat se na specifické tipy, jak dělat co nejlépe danou práci a na co si dávat největší pozor.

Otázka financí a výhod

Samozřejmě jste zvědaví na svou odměnu, zejména pokud v inzerci práce nebyla vůbec zmíněna. S dotazy na ohodnocení však buďte opatrní, nejprve počkejte, zda to druhá osoba nezmíní sama, obvykle tomu tak je. Pokud nikoli, tuto otázku položte až na úplný závěr a snažte se u toho být opatrní a velice zdvořilí. Je pochopitelné, že tento důležitý údaj chcete znát, ale nemělo by to působit tak, že jde o jedinou věc, která vás zajímá.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram