Chcete koupit elektrokolo? Poradíme, kde mají modely skladem

Na rozdíl od Covidových let, kdy byl nedostatek všeho a elektrokola nebylo snadné sehnat, máme nyní na výběr celou řadu obchodů, kde seženeme kvalitní elektrokola. Na výběr je nyní téměř vše, je tu však pár věci, na které byste si měli dát dobrý pozor.

Kde hledat

V dnešní době všichni všechno hledáme hlavně na internetu a s elektrokoly to nebude jiné. Pokud se váš budoucí partner na poli elektrocyklistiky věnuje své práci naplno, jistě jej najdete mezi prvními. Nezapomeňte číst recenze, které hodně napoví. Elektrokolo je drahá věc, kterou budete používat delší dobu a určitě se tak nechcete spolehnout pouze na internetové hledání. Takže vzhůru do prodejny!

Zkoušení

Elektrokolo sice není tričko, ale vyzkoušení velikosti má, vzhledem k ceně, mnohem větší důležitost. Na vysněném elektrokole nemusíte zrovna jezdit, což vám mnoho prodejců stejně neumožní, ale měli byste si na dané kolo alespoň sednout a zkusit šlapat dozadu. V tomto režimu dokážete lépe odhadnout, zda máte správnou velikost. Ostatní vám jistě poradí zkušený prodejce.

Výběr prodejny

Při výběru svého vysněného elektrokola dejte dobrý pozor na výběr prodejny, na kterou se obrátíte. Obchod pro vás bude totiž partnerem po delší dobu a nechcete svěřit své elektrokolo někomu, kdo s elektrokoly teprve začíná. Vždy si vyhledejte obchod, který se specializuje na elektrokola. Takový partner bude velmi pravděpodobně rozumět celé problematice elektrokola, která rozhodně není stejná jako u klasických kol. Výběr elektrokola chce jiné znalosti a dovednosti než prodej klasického jízdního kola.,

Velikost prodejny

Pokud najdete „speciálku“, která se věnuje pouze elektrokolům, věnujte pozornost i velikosti prodejny. Dle obecně uznávaného názoru by prodejna měla mít vystaveno alespoň 150 ks elektrokol, aby se dala považovat na silného a spolehlivého partnera. Partner podobné velikosti velmi pravděpodobně nebude přímo ovlivněn krátkodobým ekonomickým výkyvem a vy tak máte jistotu, že tu pro vás a vaše elektrokolo bude dostupný i po nákupu elektrokola.

Servisní zázemí

Vyberte si partnera, který se vyzná v servisu Vašeho elektrokola. Je možné, že bude potřeba servisní zásah elektrokola. Vždy se zajímejte o to, zda vám prodejce zajistí servis. Nákup elektrokola realizujete pouze jednou a v krajním případě si můžete nechat zboží poslat, ale servis budete potřebovat minimálně každý rok, pokud nastanou komplikace, tak i několikrát za rok. Byla by škoda přijít o část cyklistické sezóny kvůli tomu, že neodborný prodejce neumí servisovat zrovna vaše elektrokolo.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram